LipoVitum C 100ml

 25.02

Kategória: Product ID: 4178

Popis

Nutrivi LipoVitum C – lipozomálny vitamín C v tekutej, ľahko vstrebávateľnej podobe. Vitamín C, nevyhnutný pre správne fungovanie nášho organizmu, je uzatvorený do ideálnych nosičov – lipozómov. Lipozómy nielenže dokonale prenášajú vitamín C na cieľové miesto ich účinku, ale zabezpečujú aj jeho trvanlivosť, účinnosť a efektívne vstrebávanie, ovplyvňujú aj predĺženie jeho prítomnosti v organizme. Lipozomálna forma chráni proti rozkladu vitamínu C pôsobením žalúdočnej kyseliny a presúva proces vstrebávania do čriev, čím sa zaistí najvyššia účinnosť. Dodáva 1000 mg stabilného vitamínu C v lipozomálnej podobe v jednej odporúčanej dennej dávke.

Výživový doplnok Nutrivi Lipovitum C

Rekordná vstrebávateľnosť – lipozóm umožňuje rekordné vstrebávanie vitamínu C na úrovni 80-90%, a to vďaka 100 krát menším rozmerom ako bunka a štruktúre podobnej ľudským bunkám.
Vyššia trvanlivosť a stabilita – vďaka lipidovému obalu Lipovitum C chráni účinnú látku proti rozkladu a účinkom tráviacich enzýmov, žalúdočných kyselín a voľných radikálov.
Optimálne miesto vstrebávania – lipidový obal umožňuje prenos vitamínu C do čriev, kde sa rozvinie jeho potenciál: nastáva optimálny, postupný proces vstrebávania a distribúcie v celom organizme.
Má optimálny farmakokinetický profil – udržiava optimálnu koncentráciu vitamínu C v predĺženom čase.
Rýchlejší vplyv na imunitný systém – vitamín C uvoľnený v črevách preniká cez črevné klky, čím umožňuje priamy vplyv na imunitný systém.
Vplyv na obličky – uvoľňovanie vitamínu C v črevách nezaťažuje obličky.
Nezapája tráviaci proces v žalúdku, čím šetrí cennú energiu organizmu.
Cholín, ktorý tvorí lipidový obal lipozómu, sa po jeho rozložení využije na podporu srdcovo-cievneho a nervového systému a na stabilizáciu správnej bunkovej štruktúry.

Dopĺňanie vitamínu C – indikácie:

nízka, nedostatočná konzumácia čerstvého ovocia a zeleniny
dlhodobý stres
fajčenie
nedostatok železa
intenzívna, dlhodobá telesná námaha
oslabenie, znížená obranyschopnosť organizmu
chronické ochorenia, zápaly

Zloženie:
AKTÍVNA ZLOŽKA

5 ml (caa 1 lyžička) 1000 mg (1250%)*
/ 2,5 ml ) (caa 1/2 lyžičky) 500 mg (625%)*

*(RVH) Referenčnej výživovej hodnoty

ZLOŽENIE

Voda, vitamín C (L-askorbát sodný, kyselina L-askorbová), stužovadlo (glycerol), emulgátor (lecitíny (zo slnečnice)), stabilizátor (maltitoly), vitamín E (DL-alfa-tokoferylacetát), prírodná citrónová aróma.